::ANA SAYFA  ::ATATÜRK  ::YÖNETİM  ::PERSONEL  ::FİYATLAR  ::ÖN REZERVSAYON  ::İLETİŞİM  ::TRAFİK   ::KKTC'DEN  ::DUYURULAR  ::ETKİNLİKLER  :: ÖĞRETMENEVİ

 

 

Kuzey Kıbrıs'a Nasıl Gelinir ?

Hava Yolu;

Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Onur Air, Pegasus ve Anadolu Jet Hava yolları Lefkoşa ERCAN Havalimanı'na düzenli seferler yapmaktadır. Türkiye'nin her yerinden Kıbrıs'a uçak bulabilirsiniz, İngiltere ve Avrupa Ülkelerinden de Kıbrıs'a düzenli seferler yapılmaktadır.

Deniz Yolu;

Taşucu'ndan Girne'ye ve Mersin Limanı'ndan Gazimağusa'ya düzenli gemi seferleri vardır. Eğer Kıbrıs'a arabanızla gelmek istiyorsanız yük gemileri ile aracınızı da getirebilirsiniz. Aracınızı getirirken bazı prosedürleri yerine  getirmeniz  gereklidir.  Bunun  yanında  Deniz Otobüsleri de mevcuttur. Bu gemilerle  yaklaşık üç  saatte Kıbrıs'a ulaşabilirsiniz.

 

 Girne Öğretmenevi’ne nasıl gelebilirim ?

Kıbrıs'a uçakla gelindiği taktirde Ercan Havalimanı’ndan Girne Öğretmenevi 44 km mesafededir. Girne Merkezde bulunan Öğretmenevine direkt olarak konforlu  taksilerle internetten rezervasyon indirimli fiyatlarla gelinebileceği gibi  KIBHAS Servis otobüsleri ile de ekonomik  olarak ulaşabilirsiniz. Kıbrıs 'taki ucuz fiyatları ile, Rent a car (araba kiralama) da önemli bir alternatiftir.

      Girne Turizm Limanı'na en yakın Kıbrıs Otelleri 'nden biri olan Girne Öğretmenevi, buraya sadece 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.  

      Şehir planında Girne Öğretmenevini görmek için tıklayınız.